Products
-
Propolis gel for the legs Discover our propolis gel for the legs! The non-sticky texture of the gel provides a refreshing feeling in the legs. Our organic gel is a pleasant addition to our " propolis tincture " . Packaged in a handy 75...
- 14,95
-
- 14,95
- Unit price
- per
-
Propolis chewing gum with cinnamon Discover the irresistible taste of our sugar-free cinnamon flavored chewing gum. Enriched with a high concentration of purified propolis! With 25 pieces per package, you can enjoy this refreshing treat more often. Let yourself be enchanted by the delicious...
- 4,00
-
- 4,00
- Unit price
- per
-
Propolis chewing gum with mint Discover the irresistible taste of our sugar-free mint flavored chewing gum. Enriched with a high concentration of purified propolis! With 25 pieces per package, you can enjoy this refreshing treat more often. Let yourself be enchanted by the delicious...
- 4,00
-
- 4,00
- Unit price
- per
-
Propolis Lip Balm Discover our Propolis lip balm! The light scent of the lip balm makes it a pleasant travel companion for wherever you go. This non-greasy balm provides suppleness to the lips, while releasing the wonderful scents of the beehive. .The lip balm...
- 5,99
-
- 5,99
- Unit price
- per
-
Propolis nasal spray Discover our propolis-based nasal spray. This nasal spray consists of 98.5% natural ingredients, including propolis, honey, rosemary, eucalyptus. Our propolis nasal spray is easy to use and can be used daily. In addition, it is suitable for children from the age...
- 10,00
-
- 10,00
- Unit price
- per
-
Propolis Pastilles with Honey and Eucalyptus Our propolis pastilles with honey and eucalyptus are easy to use on the go. Try them today and discover for yourself the delicious taste of our propolis pastilles with honey and eucalyptus! Active Ingredients: - Propolis - Honey...
- 6,50
-
- 6,50
- Unit price
- per
-
Propolis Pastilles with Honey, Rosemary and Anise The natural propolis pastilles have a soothing effect on the oral cavity and throat. And honey gives it a wonderful sweet taste. Active Ingredients: - Propolis - Honey - Rosemary - Anise How to use? Use 5...
- 6,50
-
- 6,50
- Unit price
- per
-
Propolis (15%) syrup with natural ingredients and eucalyptus honey. Recommended use: Shake Propolis Syrup well before use. Adults: Take 2 teaspoons every 2-3 hours & Children (2-12 years) 1 teaspoon every 4 hours Ingredients: eucalyptus honey, coneflower, propolis, licorice, sage, fennel, thyme, islands moss,...
- 10,00
-
- 10,00
- Unit price
- per
-
Propolis Toothpaste Enjoy long-lasting fresh breath with our propolis toothpaste! This toothpaste is distinctive because of its dark color, which comes from the concentrated propolis. Thanks to the 96% natural ingredients, this toothpaste gives you an effective way to keep your teeth and gums...
- 8,49
-
- 8,49
- Unit price
- per
-
Propolis Tincture If you are looking for a natural product with unique properties, propolis tincture is an excellent choice. This tincture is obtained from the resinous substance that bees collect from the buds of trees and plants. A versatile product is created by adding...
- From 11,00
-
32,97 - From 11,00
- Unit price
- per
Save 21,97 -
Propolis ointment with 30% pure extract Our propolis ointment contains no less than 30% pure propolis extract and is therefore quite unique in its kind. We think it is important that we can offer our customers a high-quality and honest product. Of course with...
- 19,00
-
- 19,00
- Unit price
- per
-
Propolis Talcum powder Experience Propolis with our Propolis talcum powder! Our unique product is not only incredibly fine in texture, but can also be used in many ways. It is ideal for areas on the skin that you want to give some extra care....
- 11,95
-
12,95 - 11,95
- Unit price
- per
Save 1,00 -
Puur natuur, rechtstreeks uit de raat Ervaar honing zoals de bijen het bedoeld hebben – in haar meest zuivere vorm. Deze prachtige honingraat is ambachtelijk geoogst en met zorg verpakt in een stijlvolle, luxe verpakking. Een ware delicatesse voor fijnproevers en liefhebbers van pure bijenproducten....
- 23,00
-
- 23,00
- Unit price
- per
-
Puur natuur, rechtstreeks uit de bijenkorf Ervaar honing in haar meest oorspronkelijke vorm met deze prachtige, eetbare honingraat. Rechtstreeks uit de bijenkorf gesneden, boordevol geurige, vloeibare honing en verpakt zonder enige bewerking of toevoeging. Snijd een klein stukje af, kauw zacht op de was...
- 10,00
-
- 10,00
- Unit price
- per
-
Our round glass jars are made of high-quality glass with a beautiful finish. Extremely suitable for storing your self-produced honey or jam. Content 120 grams / 106 ML | Packed in trays of 35 jars with lids .
- From 19,99
-
- From 19,99
- Unit price
- per
-
Small glass jars Our small glass jars are made of high quality glass with a beautiful finish. Extremely suitable for storing your self-produced honey or jam. Content 250 grams / 212 ML | Packed in trays of 20 jars .
- From 13,99
-
- From 13,99
- Unit price
- per
-
Glass jars can be used for honey and jam, among other things! Round glass jars with lid or without. Quality glass. Extremely suitable for storing your honey and jam. Ideal size for the large consumer. Content 900 grams / 720 ML | Packed in...
- From 13,99
-
14,99 - From 13,99
- Unit price
- per
Save 1,00 -
Royal jelly capsules Discover our royal jelly, also known as royal jelly in these easy to take capsules! Each capsule contains 283MG of freeze-dried royal jelly, so you can take this beautiful bee product in an instant. Experience no more discomfort when consuming royal...
- From 20,00
-
60,00 - From 20,00
- Unit price
- per
Save 40,00 -
Royal jelly cream Pamper your skin with our delicious royal jelly cream ! Made with the exclusive diet of the queen bee, also known as royal jelly. The non-sticky formula is perfect for daily use and is easy to use . The handy screw...
- 17,00
-
- 17,00
- Unit price
- per
-
Royal Jelly Pure Our pure Royal Jelly is fresh and unprocessed, as found in the beehive. The Royal Jelly is harvested and then put into jars, without unnecessary processes. In addition, it contains no preservatives and / or other additives. We believe it is...
- From 30,00
-
59,98 - From 30,00
- Unit price
- per
Save 29,98